Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών του Σχολείου μας με Θέμα την Αντισεισμική Προστασία των Σχολικών Μονάδων

Στο πλαίσιο των συνεχών και θεματικά πολυδιάστατων επιμορφώσεων που υλοποιεί το σχολείο μας, πραγματοποιήθηκε ένα ενδιαφέρον σεμινάριο  2 ωρών με θέμα «Αντισεισμική Προστασία Σχολικών Μονάδων».

Με πρωτοβουλία του σχολείου μας, το εν λόγω σεμινάριο συνδιοργανώθηκε από δίκτυο σχολείων στο πλαίσιο διασχολικών-ενδοσχολικών δράσεων και διάχυσης καλών και αποτελεσματικών πρακτικών και υλοποιήθηκε εξ αποστάσεως μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας Webex την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 και ώρα 18:00 με 20:00 υπό την εποπτεία, όπως και όλα τα επιμορφωτικά σεμινάρια που πραγματοποιεί το σχολείο μας, της Σχολικής μας Συμβούλου κας Ελένης Σταυροπούλου.

Το σεμινάριο υλοποιήθηκε από τον Οργανισμό Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας (ΟΑΣΠ), που είναι ο αρμόδιος φορέας της χώρας σε θέματα αντισεισμικής πολιτικής.